Jak to vidí...

David Mareček: Z projektu Archa pro Ukrajinu mám velkou radost. Češi umí pomáhat chytře

Jak to vidí...

David Mareček: Z projektu Archa pro Ukrajinu mám velkou radost. Češi umí pomáhat chytře
Generální ředitel České filharmonie David Mareček

Dvojka

Válka na Ukrajině si za více než 650 dní vyžádala nejenom mnoho lidských životů, ale způsobila i miliardové škody na objektech kulturního dědictví země. K jeho záchraně chce nyní přispět projekt Národní knihovny a ministerstva kultury Archa pro Ukrajinu. Ředitel České filharmonie David Mareček v audiozáznamu ještě připomene odkaz geniálního architekta barokní gotiky a zmíní se i o filmové novince o holokaustu.
David Mareček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • U deváté. Příjemný dobrý den přeje Zita Senková. Naladili jste si pořad, jak to vidí? Mým dnešním hostem je David Mareček, generální ředitel České filharmonie a klavírista. Dobrý den.

  • Dobrý den. Připomeneme například odkaz geniálního architekta barokní gotiky. Hovořit chceme také o záchraně kulturního dědictví na Ukrajině i o filmové novince o holokaustu. Přeji.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají