Interview Plus

ÚSTR publikuje a je personálně stabilizovaný. Za problémy s hospodařením může bývalé vedení, říká ředitel Kudrna

Interview Plus

ÚSTR publikuje a je personálně stabilizovaný. Za problémy s hospodařením může bývalé vedení, říká ředitel Kudrna
Ladislav Kudrna, historik

Plus

Nejvyšší soud zrušil verdikt nad disidentem Karlem Soukupem, který byl před více než 40 lety odsouzen za údajné výtržnictví. Jeho kauza podobně jako nedávný protest dvou dalších disidentů proti nízkým důchodům ukazuje, jak živé stále jsou dozvuky předlistopadové éry. „Neustále se ukazuje, že minulost je pořád před námi,“ poznamenává ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Ladislav Kudrna.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejvyšší soud tento týden zrušil verdikt nad disidentem Karlem Soukupem. Před více než 40 lety byl hudebník, známý mezi přáteli jako Charlie, odsouzen za údajné výtržnictví, za kterým se ale skrývala politická perzekuce. Jeho kauza, podobně jako nedávný protest dvou dalších disidentů proti nízkým důchodům ukazuje, jak živé stále jsou dozvuky před listopadové éry. Jak by se mělo o této době, kterou mnozí současníci dobře pamatují, učit ve školách? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Ladislav Kudrna. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají