Interview Plus

Ukrajinci si přejí, ať se Rusko prostě vypaří. Jednat s ním nikdo nechce, popisuje Krupař

Interview Plus

Ukrajinci si přejí, ať se Rusko prostě vypaří. Jednat s ním nikdo nechce, popisuje Krupař
Ukrajinský voják z jednotky protivzdušné obrany se dívá na útok Ruska na Ukrajinu nedaleko Kyjeva

Plus

Ukrajinští vojáci jsou na mnoha místech válečné fronty pod tlakem, o složité situaci mluvil i vrchní velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj. Rusové po dlouhé době zaznamenali i viditelný úspěch, když dobyli město Avdijivka. „Pro mě je její ztráta velmi osobní. 24. února 2022, když začala ta plnotučná válka proti Ukrajině, jsem se probudil právě v Avdijivce. Cílem mé cesty bylo zjistit, co se tam děje,“ popisuje z Ukrajiny fotograf Stanislav Krupař.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Po dobytí města a v dívka Rusové hlásí další částečný úspěch na frontě. Ústup ukrajinských vojáků za další obrannou linii jim umožnil postoupit k vesnici lasičky ne asi dva km západně od a v dívky. Nový vrchní velitel ukrajinské armády Alexandrovci irský po inspekci na frontě řekl, že situace je složitá na mnoha úsecích. Ukrajinští představitelé si stěžují na zpožděné dodávky zbraní od západních spojenců. Věří stále Ukrajinci tomu, že můžou válku vyhrát? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus Jana Bumby.

  • Hostem interview je dnes fotograf Stanislav Krupař, který je právě nyní na Ukrajině, kam se opakovaně vrací, aby dokumentoval tamější události. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají