Interview Plus

Sociopat si k vraždění cestu najde. Zpřísnění zákona o zbraních mu v tom nezabrání, vysvětluje expertka

Interview Plus

Sociopat si k vraždění cestu najde. Zpřísnění zákona o zbraních mu v tom nezabrání, vysvětluje expertka
Milena Bačkovská z ministerstva vnitra

Plus

Tisíce lidí podepsaly petici za omezení přístupu ke zbraním, která vznikla v reakci na vraždění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Mnozí se ptají, proč bylo pro pachatele tak snadné opatřit si několik zbraní včetně samonabíjecí pušky se zaměřovačem. „Není neobvyklé, že držitelé zbraní mají více než jednu zbraň. Více než osm zbraní má v ČR skoro 26 tisíc lidí,“ uvádí Milena Bačkovská z ministerstva vnitra.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ve vyspělé společnosti by mělo být držení zbraní s výjimkou ozbrojených bezpečnostních složek postaveno mimo zákon. Na držení zbraně by nikdo neměl mít automatický nárok, stojí mimo jiné v petici, která vznikla po vraždě 14 lidí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Mnoho lidí zaráží, že pro pachatele bylo tak snadné opatřit si několik zbraní včetně samonabíjecí pušky se zaměřovačem. Dalo se tragédii zabránit, kdyby v ČR platily přísnější zákony o držení zbraní? A dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview jedné se Milena Bačkovská z odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra. Dobrý den. Dobrý den. Podle těch informací, které jsou veřejně dostupné, měl střelec z Filozofické fakulty od jara loňského roku zbrojní průkaz a legálně držel osm zbraní. Když tuto informaci slyšíte, zaráží vás to, nebo ne?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají