Interview Plus

Se svými názory z kampaně bude Fico v Evropě osamocený, míní slovenský ministr zahraničí

Interview Plus

Se svými názory z kampaně bude Fico v Evropě osamocený, míní slovenský ministr zahraničí
Miroslav Wlachovský

Plus

K návratu Roberta Fica do úřadu slovenského premiéra zbývají už jen formality – svou zemi by rád zastupoval už za pár týdnů na Evropské radě v Bruselu. Jakou zahraniční politiku bude prosazovat? Podle dosluhujícího ministra zahraničí Miroslava Wlachovského se Fico v kampani vymezoval proti vojenské podpoře Ukrajiny i integračním snahám v Evropské unii: „Z toho, co jsem mohl zažít, si myslím, že by byl na unijních i aliančních summitech s tímto názorem velmi osamocený.“ soudí.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Opětovnému nástupu Roberta Fica do úřadu slovenského premiéra scházejí vlastně už jen formality. Dohoda mezi stranami směr hlas a SNS je podepsaná, stejně jako porozumění o počtu ministrů, které jednotlivé subjekty obsadí svými kandidáty. Jisté spekulace o termínu jmenování nové vlády snad vyvolalo jen onemocnění prezidentky Zuzany Čaputové, kvůli kterému zrušila program. Co ale víme o hodnotách a principech, které bude Ficova vláda zastávat? Změní se zahraničně politická orientace Slovenska? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes Miroslav Vlachovský, ministr zahraničních věcí Slovenské republiky. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají