Interview Plus

Perebyjnis: Cílem protiofenzivy je osvobodit všechna okupovaná území Ukrajiny podle hranic z roku 1991

Interview Plus

Perebyjnis: Cílem protiofenzivy je osvobodit všechna okupovaná území Ukrajiny podle hranic z roku 1991
bývalý velvyslanec Ukrajiny v Česku Jevhen Perebyjnis

Plus

Na ruské požadavky pro nastolení míru na Ukrajině reagoval Kyjev vlastním seznamem mírových podmínek. Ukrajinci striktně odmítají zejména Ruskem vznesený nárok na rozsáhlá ukrajinská území. Zároveň se na sociálních sítích vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného objevilo video o odhodlání Ukrajinců dobýt zpět okupovaná území.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo sedm požadavků, které jsou podle Kremlu nezbytné pro nastolení míru. Ukrajinci reagovali svým vlastním seznamem mírových podmínek, které se od těch ruských diametrálně liší. Zatímco Rusové mají pocit, že mají nárok na rozsáhlá ukrajinská území, Kyjev takovou myšlenku kategoricky odmítá. Ve stejném duchu vyznívá i nahrávka zveřejněná na sociální síti pod jménem vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj znamená název tohoto videa. Je čas vzít si zpět, co je naše? Že Ukrajina zahajuje protiofenzivu. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Naším hostem po lince z Kyjeva je náměstek ukrajinského ministra zahraničí, bývalý velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis. Dobrý den. Dobrý den. Předpokládám, že to video zveřejněné na telegramovém účtu generála za Lužného není nějaká jeho soukromá iniciativa. Jak mu máme správně rozumět.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají