Interview Plus

Orbánova moc se drolí. Dostal se do rozporu s tradiční prioritou ochrany dětí a rodiny, říká exdiplomat Varga

Interview Plus

Orbánova moc se drolí. Dostal se do rozporu s tradiční prioritou ochrany dětí a rodiny, říká exdiplomat Varga
Viktor Orbán plánuje zmařit ukrajinské sny o připojení k Evropské unie

Plus

Maďarská prezidentka Katalin Nováková a ministryně spravedlnosti Judit Vargová podaly demisi kvůli svému podílu na udělení milosti pro muže, jenž se snažil utajit sexuální skandál v dětském domově. Obě ženy patřily k blízkým spolupracovnicím premiéra Viktora Orbána. „Je to asi nejvážnější skandál strany Fidesz, která se dostala do rozporu se svou hlavní prioritou, kterou je ochrana rodiny a dětí,“ říká bývalý diplomat a bohemista György Varga.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Skandál, při kterém se ukázalo, že prezidentskou milost dostal v Maďarsku muž, který chtěl zakrývat případy sexuálního zneužívání v dětském domově, stále zatím kariéru dvě političky. Obě byly blízké spolupracovnice premiéra Viktora Orbána. Tou první je prezidentka Katalin Nováková, která udělila milost muži, který byl komplicem usvědčeného pedofila. Druhou pak bývalá ministryně spravedlnosti Judit Vargová, která milost kontrasignoval. A podle médií ale tímto kauza zdaleka nekončí. Vládní stranu Fidesz napadli i někteří dosud loajální podporovatelé. Jak vážný problém z toho plyne pro premiéra Orbána? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je maďarský bohemista, bývalý diplomat jet Varga. Dobrý den. Dobrý den. Britská BBC dokonce napsala, že jde o největší hrozbu pro vládu Viktora Orbána od jeho návratu k moci v roce 2010. Je to tak vážné?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají