Pro a proti

Děti před sexuálními predátory nějaký doklad o beztrestnost neochrání, myslí si předseda České rady dětí a mládeže

Pro a proti

Děti před sexuálními predátory nějaký doklad o beztrestnost neochrání, myslí si předseda České rady dětí a mládeže
Pedofilie (ilustrační foto)

Plus

Policie chce, aby každý, kdo chce pracovat s dětmi doložil, že v minulosti nespáchal mravnostní trestní čin na dítěti. Chrání české zákony dostatečně děti před sexuálními predátory, nebo potřebujeme jejich změnu? „Současná úprava zákonů by snesla další novelizaci tak, aby děti byly víc chráněny,“ uvádí v Pro a proti sexuoložka a soudní znalkyně v oboru psychiatrie a sexuologie Petra Sejbalová.

 
Karolína Koubová, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Policie chce zpřísnit české zákony tak, aby lépe chránily děti před sexuálním zneužíváním. Každý, kdo chce pracovat s dětmi, by byl povinen doložit, že v minulosti nespáchal mravnostní trestný čin na dítěti. Téma znovu aktualizoval případ muže, který si založil spolek a pořádal tábory soukromé hlídání. I když byl v minulosti dvakrát odsouzený za znásilnění dětí, následně se pak znovu dopustil. Chrání české zákony děti dostatečně před sexuálními predátory? Nebo jsou děravé? Bylo by potřeba novelizovat trestní zákoník.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • A já už ve studiu vítám předsedu České rady dětí a mládeže Aleše Sedláčka. Dobrý den. Dobrý den. A do brněnského studia zdravím sexuoložku a soudní znalkyni v oboru psychiatrie a sexuologie Petra Sejbalová. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají