Interview Plus

Chudé nemůžeme nutit jít až na dřeň. Šetřit energiemi musí i vysokopříjmoví, upozorňuje ekonom Pertold

Interview Plus

Chudé nemůžeme nutit jít až na dřeň. Šetřit energiemi musí i vysokopříjmoví, upozorňuje ekonom Pertold
Ekonom Filip Pertold

Plus

Zatímco živnostníci oceňují alespoň částečnou jistotu, kterou přinese zastropování cen energií, odboráři nevidí důvod pro odvolání své demonstrace na počátku října. „Pro mě je důležité, jakým způsobem to zvýší nebo sníží motivaci šetřit v těch důležitých měsících, které jsou před námi,“ upozorňuje ekonom Filip Pertold.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Z několika krajů, ale také od menších firem nebo živnostníků zazněla slova úlevy spojená s vládním plánem na zastropování cen energií. Podporu tomuto kroku vyslovil i prezident Miloš Zeman. Opozice nicméně trvá na tom, že zásah vlády měl přijít dříve a měl být velkorysejší. A odboráři ani po tomto vládním rozhodnutí nevidí důvod odvolávat protestní demonstraci chystanou na počátek října. Pro koho bude dotovaná cena nejvýhodnější a kdo ji nakonec zaplatí? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Naším hostem v přenosovém voze je ekonom Filip Pertold z think-tanku ideje a při akademickém pracovišti CERGE-EI. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají