Hovory

Žádné dítě není samo o sobě zlobivé. Má jen naučenou strategii přežití, míní ředitel organizace Neohrožené děti

Hovory

Žádné dítě není samo o sobě zlobivé. Má jen naučenou strategii přežití, míní ředitel organizace Neohrožené děti
zneužívání dětí (ilustrační foto)

Plus

Původně herec, moderátor a taky trenér sebeobrany Tomáš Morávek si za své povolání před lety vybral péči o znevýhodněné děti, nejdřív jako dobrovolník a teď už coby profesionál ředitel společnosti Neohrožené děti. Ta například zřizuje poradenství pro děti ve složitých situacích a plánuje založení ústavu pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešní host hovorů je původně herec, moderátor a taky trenér sebeobrany. To své povolání si před lety vybral péči o znevýhodněné děti, nejdřív jako dobrovolník a teď už coby profesionál ředitel společnosti ne ohrožené děti. Ta například zřizuje poradenství pro děti ve složitých situacích a plánuje založení ústavu pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Proč věří, že žádné dítě není samo o sobě zlobivé? A dokážeme se jako společnost zastat dětí, které z různých důvodů nemají zastání doma ve vlastní rodině. Hostem hovoru je Tomáš Morávek z organizace ne ohrožené děti. Dobrý poslech přeje Petr Vizina.

  • Pane Morávku. Dobrý den. Dobrý den. Když říkám, že nabízíte poradenství, to jsem viděl na vašich webových stránkách. Možná to chce to přesně trochu.

  • Tam je, že vlastně poradíme vlastně na poradenství musí mít člověk nějak jako akreditaci, specializaci, tu my nemáme, takže to spíš jako formou o vyslechnutí nebo nějaký jako přidání našich osobních rád, ale ne poradenství, jako služby samotné.

Více z pořadu