Hovory

Na mateřské ujíždí profesní vlak rychle. Je těžké zůstat stejně sebevědomá jako dřív, popisují zakladatelky firmy Mumdoo

Hovory

Na mateřské ujíždí profesní vlak rychle. Je těžké zůstat stejně sebevědomá jako dřív, popisují zakladatelky firmy Mumdoo
Kristýna Cejnarová a Lucie Bášová z Mumdoo

Plus

„Mámy na mateřské často nemají prostředky a vhodné okolí k tomu, aby se mohly vrátit do práce dřív. Zaměstnavatelé nenabízejí zkrácené úvazky, pokud ano, pak je zas problém umístit do školky dítě před třetím rokem věku, protože kapacity jsou plné,“ popisuje strasti žen na mateřské Kristýna Cejnarová z platformy Mumdoo. Navíc dětské skupiny, které by mohly pomoct, se rozjíždějí pomalu. 
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Stovky týdnů jsou doma s dětmi rodiče, většinou ženy na rodičovské. Odborníci tvrdí, že pro děti je to prospěšné, ale na druhou stranu dodávají, že rodičům tady většinou, že nám to neprospívá. A důvod? Tak dlouhá rodičovská většinou negativně ovlivňuje jejich pracovní uplatnění. Ženy, které přerušily na několik let kariéru, potom berou o mnoho méně než muži. A přesto existuje řešení dobré pro obě strany, tedy pro děti i jejich pečující osoby. A my vám o něm teď řekneme podrobnosti. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A já mám dnes ve studiu dva hosty, Lucie Bášovou a Kristýnu Cejnarovou ze start-upů nebo z platformy mám dům. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den.

  • Vnímání rodičovské se v různých státech Evropy a vlastně i světa docela výrazně liší. Zatímco cizinky nemají problém vrátit se do práce už po pár měsících. Tak Češky po brzkém návratu do zaměstnání víceméně netouží. Alespoň to ukazují nejnovější statistiky. Co to o nás Lucie a Kristýno vypovídá?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají