Pro a proti

Oddělení v dezolátním stavu a nedostatek personálu, popisuje alarmující stav dětské psychiatrie u nás primář Havelka

Pro a proti

Oddělení v dezolátním stavu a nedostatek personálu, popisuje alarmující stav dětské psychiatrie u nás primář Havelka
Dětský psycholog

Plus

Dětská psychiatrická péče je v krizi, někteří mluví o kolapsu. Chybí personál, lůžka i peníze. Poradce ministra zdravotnictví Tomáš Kašpárek vysvětluje, že stávající stav je dědictvím mnoha let a rychlé změny, byť se na nich pracuje, nejsou reálné. Peníze jsou důležité, ale klíčový je personál, zdůrazňuje primář a dětský psychiatr Tomáš Havelka.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A co bude Karolína Koubová?

  • Děkuji za slovo. Dobré dopoledne. Nově publikovaná zpráva veřejného ochránce práv Stanislava Křečka kritizuje stát v dětských psychiatrických nemocnicích i problémy výchovně léčebné péče a nedostatek zdravotnického personálu. O krizi v dětské psychiatrické péči mluví odborníci už dlouho. Někteří dokonce tvrdí, že už zkolabovala. Například kvůli kritickému nedostatku psychiatrů se mnohdy dítě s psychickými problémy dočká odborné pomoci až po týdnech, někde i měsících. Ministerstvo zdravotnictví si, jak tvrdí, složitou situaci uvědomuje. Dělá ale resort dostatečně efektivní kroky ke zlepšení situace? Dají se nedostatky v dlouhodobě podfinancované oboru odstranit v řádu měsíců, nebo je to dlouhodobější záležitost?

  • A proti Karolíny Koubové.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají