Hovory

Za deset let v Česku jsem se naučil správně pít pivo a rozumět českému humoru. Je jiný než ten italský, směje se Francesco Kinský dal Borgo

Hovory

Za deset let v Česku jsem se naučil správně pít pivo a rozumět českému humoru. Je jiný než ten italský, směje se Francesco Kinský dal Borgo
Francesco Kinský dal Borgo před zámkem Karlova Koruna

Plus

„Když vyrůstáte na zámku, naučí vás to zvyknout si na zimu. Staré domy jsou krásné, ale ne moc funkční,“ vtipkuje v Hovorech s rodokmenem Francesco Kinský dal Borgo, potomek slavného šlechtického rodu chlumecké větve Kinských a taky majitel zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, hradu Kost anebo třeba Obory Kněžičky a Polesí Luhy.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V jakém domě bydlíte? Víte, kdo ho navrhoval? Anebo alespoň tušíte? Asi by nebylo těžké vyjmenovat dvacítku českých architektů, kteří patří v současnosti mezi nejžádanější. A určitě by nebylo těžké ani vyjmenovat, proč jsou tak v kurzu. Jenomže co naplat, kdo z nás dnes může říct, že bydlí v domě, který navrhoval architekt, nad jehož stavba my vám i dnes po těch stovkách let spadne brada v objektu, který přeskočil dobu, a vám po návštěvě nezbyde nic než jen absolutní úžas. A tak si právě o tom budeme také trochu povídat. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • Hovory s rodokmenem.

  • A naším hostem je Francesco Kinský dal Borg, o potomek slavného šlechtického rodu chlumecké větve Kinských a také majitel zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, hradu Kost anebo třeba obory Kněžičky a polesí Luhy. Zdravím vás do královéhradeckého studia ČRo. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají