Hovory

Uměleckoprůmyslové muzeum je emancipované, stabilizované a historická budova v plné kráse, říká jeho šéfka Koenigsmarková

Hovory

Uměleckoprůmyslové muzeum je emancipované, stabilizované a historická budova v plné kráse, říká jeho šéfka Koenigsmarková
Helena Koenigsmarková

Plus

Helena Koenigsmarková na konci roku odchází po 33 letech z postu ředitelky instituce, která od svého vzniku na přelomu 19. a 20. století zažívala podobné osudy jako celá společnost a dotýkaly se jí tedy i všechny politické proměny.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze je pro leckoho určitě méně známější než řekněme národní nebo technické, ale za pozornost rozhodně stojí a v jeho čele od roku 1990 až do letošního prosince stála Helena Königsmarková, host dnešních hovorů. Hovory.

  • Skoro 35 let v čele jedné instituce, to je doba téměř rekordní. Co si z toho vlastně nejvíc asi vybavuješ?

  • Tak se způsobem si samozřejmě člověk pamatuje takový ty ty ty věci, které jsou z poměrně nedávné, ale zároveň ta dlouhá doba, která je tedy koše, rok 2013. Já jsem od 90. roku víceméně zodpovědná za vedení muzea, tak je to jen o 23 let na 43. Pardon, tak je to jenom 30, že?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají