Hovory

Studenti univerzit třetího věku na sobě chtějí pracovat a nenechat mozek zlenivět, říká trenérka mentální kondice

Hovory

Studenti univerzit třetího věku na sobě chtějí pracovat a nenechat mozek zlenivět, říká trenérka mentální kondice
Univerzita třetího věku (ilustrační foto)

Plus

Jana Bílková je pedagožka, překladatelka a psycholožka, která učí na univerzitách třetího věku a říká, že studenti z řad seniorů a seniorek jsou specifičtí ve své motivaci – studují totiž z vlastní vůle. „Chtěla bych, aby si lidé hráli a trénovali si při tom mozek“, říká autorka čtyř knih s cvičeními pro rozvoj mentální kondice.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Až dnešní host je žena, která nám ve svých publikacích nabízí. Pojďte a lámejte si malinko hlavu. A když vám to nepůjde, nenechte se odradit. Zůstaňte aktivní a bojujte se svou pohodlností. Nabízí spoustu hravých způsobů. Na první pohled takových veselých oříšků, na kterých si ale člověk tu a tam může vylomit nějaký ten zub, pokud nemá sám se sebou dostatečnou trpělivost. Paní doktorka Jana Bílková je mistryně v práci s jazykem a s naší mentální kondici, kterou umí bezbolestně a hravě rozvinout a upevnit. Seznamte se v hovorech. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Tak tedy do studia ČRo v Brně zdravím Janu Bílkovou, psycholožku, překladatelku knih a tlumočnici, která učí na univerzitách a akademiích třetího věku, autorkou úspěšné řady publikací o mentální kondici. Přednášející také v knihovnách a v aktivizačních programech pro seniory. Vítejte v hovorech, paní doktorko.

  • Dobrý den. Vy jste psycholožka, překladatelka, tlumočnice, autorka pedagožka. Tento váš, řekla bych opravdu pozoruhodný mix odborností se zrodil náhodou, anebo cíleně?

Více z pořadu