Hovory

Příběh uherskohradišťského vězení je něco tajemného, tvrdí šéfka spolku Memoria Stránská

Hovory

Příběh uherskohradišťského vězení je něco tajemného, tvrdí šéfka spolku Memoria Stránská
Anna Stránská, HaDivadlo, scéna Centra experimentálního divadla

Plus

Anna Stránská, která učí kolegy v HaDivadle chovat se udržitelně, spoluorganizuje Letní filmovou školu v Uherském Hradišti a předsedá spolku Memoria, což je iniciativa za důstojné využití uherskohradišťské věznice. Stála i za vznikem dokumentárního snímku Vězení dějin. „To natáčení vyžadovalo otevřenou mysl a důvěru. Příběh uherskohradišťského vězení bylo něco tajemného, co čekalo na objevení. A je to i touha po spravedlnosti.“
Lenka Buriánková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Anna Stránská učí své kolegy v brněnském HaDivadle chovat se udržitelně. Věrná zůstává i organizačnímu týmu Letní filmové školy v Uherském Hradišti. A právě tam ji doslova uhranula nechvalně proslulá věznice, o které vznikl dokument. I za ním stojí mimo jiné Anna Stránská, která je hostem hovorů.

  • Dobrý den. Pěkný den. Děkuji za pozvání. Od mikrofonu vás zdraví Lenka Buriánková.

  • Ten zmíněný film o věznici v Uherském Hradišti je nazvaný vězení dějin. On měl premiéru na nedávném festivalu dokumentů v Jihlavě. Jaké reakce vyvolal?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají