Interview Plus

Je to film o celospolečenském napětí. Postavy v něm zažívají permanentní neklid, říká režisér snímku Přišla v noci

Interview Plus

Je to film o celospolečenském napětí. Postavy v něm zažívají permanentní neklid, říká režisér snímku Přišla v noci
Režiséři snímku Přišla v noci (vlevo) Jan Vejnar a Tomáš Pavlíček

Plus

Letní filmová škola v Uherském Hradišti přináší opět několik zajímavých snímků, mezi které patří i Přišla v noci od režiséra a scenáristy Jana Vejnara, který na filmu spolupracoval s Tomášem Pavlíčkem. „Doufali jsme, že se bude náš film snad někomu líbit, že si najde své publikum, ale také jsme očekávali, že se najde dost lidí, kteří se s ním nespojí. Lidem se ale zatím vážně líbí, proto jsme s kolegou pozitivně překvapení,“ říká Vejnar.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jeho hradiště, kde je v plném proudu letní filmová škola. A tím je dáno i hlavní téma. Mluvit budeme o filmu, jednak o jednom konkrétním snímku, který zatím sbírá u lidí, kteří ho viděli, velmi dobré ohlasy. A také o filmu obecně. Třeba o tom, proč je asi pro české filmy v posledních letech tak těžké dostat se do hlavních soutěží prestižních festivalů? No a je v Česku snadné nebo obtížné natočit film? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • A hostem interview je režisér a scénárista Jan Vejnar. Dobrý den.

Více z pořadu