Hovory

Píšu s vášní a uhranutím. Ale jen o lidech, kteří mi změnili život, říká spisovatel Hošek

Hovory

Píšu s vášní a uhranutím. Ale jen o lidech, kteří mi změnili život, říká spisovatel Hošek
Pavel Hošek, vysokoškolský profesor a autor řady knih o zajímavých osobnostech. Novátorsky se soustřeďuje na spirituální stránku jejich životů a tvorby, často dosud neobjevenou

Plus

Za publikační činností vysokoškolského profesora Pavla Hoška, autora mnoha knih o zajímavých osobnostech, je léty prověřená vědecká erudice, ale také silné emocionální nasazení. Ctí fakta, ale vnímá je i srdcem.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Muž, který je hostem dnešních hovorů, se pohybuje v nádherné společnosti a můžeme mu ji jenom závidět. Důvěrně seznámit například s Ernstem tom snem, s Eatonem se Seattlu jsem se členy šlechtického rodu Milnerův Šmelhause. No s. Tolkien m s Foglarem, s postavami z klasických příběhů nebo z Bible. A teď naposledy velká a hluboká blízkost k Bohumilu Hrabalovi. Blízkost vybudovaná srdcem a s vášní ruku v ruce se schopností vědecké analýzy. Pavel Hošek, religionista, pedagog a spisovatel, který disponuje schopností podělit se ve svých knihách o hluboký a originální vhled do děl a osudu jedinečných osobností. A ty nasvěcuje z nestandardních úhlu. Pavel Hošek je hostem těchto hovorů. Od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Pane profesore, vítejte, děkuji, že jste si udělal čas pro nás.

  • Dobrý den. Srdečně zdravím.

Více z pořadu