Hovory

Musíme se naučit žít digitálně, míní podnikatel Diblík, autor aplikace v oblasti duševního zdraví

Hovory

Musíme se naučit žít digitálně, míní podnikatel Diblík, autor aplikace v oblasti duševního zdraví
Jiří Diblík, zakladatel platformy VOS.health, která se stará o duševní pohodu více než tři a půl milionu svých uživatelů

Plus

„Snažíme se v prostředí smart technologií poskytnout smysluplné místo, přestože technologie lidskou terapii nikdy nenahradí. Ale ani to není naše ambice. Aplikace vzniká ve spolupráci s psychology, psychiatry a univerzitami a všechny přístupy, které najdete, jsou podloženy vědou. Musíme se prostě naučit žít digitálně,“ říká zakladatel platformy VOS.health Jiří Diblík.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jisté momentálně v nejlepší kondici nebo v pohodě? Tak takových jsou na světě miliony. Nemusíte se tím zrovna uklidňovat, ale berte to jako fakt. Podle pět let starých údajů Světové zdravotnické organizace byla na světě skoro miliarda lidí. Z něj.

  • Nějakou duševní poruchou, většinou s úzkostnými stavy anebo depresemi, ale dá se s tím pracovat. Nejenom o důležitosti mentálního zdraví budou tedy následující minuty. Ať se vám hezky poslouchá. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A zdravím taky vývojáře a zakladatele platformy o Sahel v Jiřího diblíka. Vítejte u nás. Dobrý den. A pozvání. Psaní deníků, kontrola dechu nebo vliv meditace na kvalitu spánku? Tak to všechno podle vás přispívá k lepší kvalitě psychického zdraví? Já ještě chápu tu kontrolu dechu i ten kvalitní spánek, kterému předchází třeba i nějaká meditace. Ale jak mi?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají