Osobnost Plus

Na psychoterapii bychom měli chodit pravidelně jako do posilovny, tvrdí Krčil, zakladatel platformy s online terapií

Osobnost Plus

Na psychoterapii bychom měli chodit pravidelně jako do posilovny, tvrdí Krčil, zakladatel platformy s online terapií
Lukáš Krčil

Plus

„Na psychoterapie by se mělo chodit jako k praktickému lékaři, kdy si chcete ,checknout‘ (ověřit) svůj psychický i zdravotní stav a pak na něm pracovat,“ myslí si Lukáš Krčil, zakladatel platformy Hedepy, která poskytuje online terapie. Podle odhadů v Evropě až 40 procent lidí trpí psychickými problémy, ale pouze třetina z nich opravdu pomoc vyhledá.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pořad osobnost plus.

  • Podle odhadů až 40 % lidí v Evropě trpí psychickými problémy, ale pouze třetina z nich opravdu vyhledá pomoc, píše se na webu platformy, která by to chtěla změnit. Její zakladatel nejdříve vystudoval marketingovou komunikaci a pracoval v marketingové agentuře. V roce 2020, tedy v roce nástupu pandemie COVIDu, ale založil start-up, který má umožnit on-line terapii co nejvíce lidem, a to už do pěti minut. Mým dnešním hostem je spoluzakladatel asi i o platformě Lukáš krčil. Lukáši, dobrý den. Vítejte. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Osobnost.

Více z pořadu