Hovory

Lidskou zlobu a negativitu v živočišné říši neznáme, popisuje výzkumník zemědělské univerzity Vorel

Hovory

Lidskou zlobu a negativitu v živočišné říši neznáme, popisuje výzkumník zemědělské univerzity Vorel
Pes v útulku

Plus

Ve válkách strádají lidé, ale i zvířata. „Volně žijící živočichové na Ukrajině trpí. Nesrovnatelně méně než člověk, ale důsledky válečných konfliktů velmi často znamenají i velký posun v dopadu na životní prostředí, na biodiverzitu a na to, jak pak krajina funguje a působí,“ vysvětluje Aleš Vorel, pedagog a výzkumník z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Máte představu, kolik druhů zvěře žije v našich lesích? A mohou být tyto české až Landovský malebné lesy člověku nebezpečné? Jak velká pravděpodobnost je, že se v nich potkáme kromě starých dobrých neškodných bubáků, hejkalů a hastrmanů také s vlkem, s divokým prasetem, se srncem, s bobrem, s rysem, s liškou. Jaké bohatství představuje tato zvěř z našich lesích a co její počty signalizují? Jsou to jenom dobré zprávy o stavu životního prostředí anebo i varování před možnými problémy? Tyto a další otázky dnes v hovorech od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Tak tedy ve studiu vítám Aleše Vorla, pedagoga a výzkumníka z fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity. Pane doktore, moc děkuji za váš čas. Vítejte.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají