Hovory

Když potkám vynikajícího studenta, obratem ho posílám do zahraničí. Až se vrátí, bude to špičkový ředitel, tvrdí akademik Boháček

Hovory

Když potkám vynikajícího studenta, obratem ho posílám do zahraničí. Až se vrátí, bude to špičkový ředitel, tvrdí akademik Boháček
Vysokoškoláci, studenti, univerzita

Plus

„Zážitek z kombinování historie, dat a matematiky byl zásadní pro to, abych se věnoval ekonomii, a to místo práce v archivu,“ popisuje v Hovorech ekonom a akademik Radim Boháček. Ve své práci dokázal všechny své odbornosti zkombinovat. „Rád se vracím k historii, jsem vlastně v čase, kdy sbíráme i zpětně data, což používám pro hned několik projektů,“ říká.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co si představit pod pojmem ekonomie jako věda? O studium tohoto oboru na prestižní univerzitě v Chicagu a o mnoha dalších věcech a otázkách bude řeč v dnešních hovorech. Její hostem je Radim Boháček ekonomického ústavu Akademie věd ČR.

  • Hovoří.

  • Buď zdráv. Ahoj Ondřeji. Mě by zajímalo samozřejmě, co to je ta teoretická ekonomy, ale k tomu se dostaneme. Zajímavé ovšem samozřejmě je, že ty jsi vůbec s ničím takovým, aby, čím jste se nakonec stal, původně nepočítal, ale po maturitě si s nimi začal studovat zcela jiný obor.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají