Hovory

Když jsme se vrátili na Bludov, tvrdili nám, že tam po setmění straší, vzpomíná zámecká paní Karla Mornstein-Zierotin

Hovory

Když jsme se vrátili na Bludov, tvrdili nám, že tam po setmění straší, vzpomíná zámecká paní Karla Mornstein-Zierotin
Karla Mornstein-Zierotin

Plus

Nádherný anglický park obklopuje moravský zámek Bludov, u kterého stojí památná víc než 300 let stará košatá lípa a taky mohutný dub, který už taky leccos a leckoho pamatuje. Rod Žerotínů zámek s různými přestávkami vlastní dodnes. Po roce 1945 komunisti zámek zkonfiskovali, a nakonec v něm sídlily obecní orgány. Bílá paní, která chodí po Velkých Losinách i po Bludově, toho právě v období socialismu musela mít plné zuby. Dnes už je na zámku podstatně lépe.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nádherný anglický park obklopuje moravský zámek Bludov, u kterého stojí památná víc než 300 let stará košatá lípa. A taky mohutný dub, který už taky leccos a leckoho pamatuje. Rod Žerotínu zámek s různými přestávkami vlastní dodnes. Po roce 945 komunisti zámek zkonfiskovali a nakonec v něm sídlili obecní orgány. A jakkoliv ty povídačky o hradních a zámeckých strašidlech nemusím, tak jednomu bych i docela věřila, že bílá paní, která chodí po Velkých Losinách i po Bludově, toho právě v období socialismu musela mít plné zuby. Teď už je ale na zámku podstatně líp. A právě o tom si chci povídat. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • Hovory s rodokmenem.

  • A naším hostem je dnes Karla Mornštajn Žerotín, historička, majitelka zámku Bludov a také potomek významného a starobylého šlechtického rodu Žerotínu. Vítejte u nás. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají