Hovory

Hledala jsem cestu k tomu, jak lidem pomoci, říká bylinkářka Podhorná o gemmoterapii

Hovory

Hledala jsem cestu k tomu, jak lidem pomoci, říká bylinkářka Podhorná o gemmoterapii
Jarmila Podhorná, bylinkářka a bývalá učitelka

Plus

„Začínala jsem sama, ve sklípku jsem si udělala laboratoř, dnes zaměstnávám 36 lidí v pěti budovách, které jsme postavili jen z toho, co se vydělalo,“ popisuje známá bylinkářka Jarmila Podhorná. „Kdyby tinktury nefungovaly, tak se mi tohle podařit nemohlo. Také lidé vědí, že když se na mě obrátí, ráda odpovím. Vědí, že to s nimi myslím dobře a že jim chci hlavně pomoct, ne vydělávat peníze,“ doplňuje.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jarmila Podhorná vždy milovala přírodu. Vystudovala vysokou školu s přírodovědeckým zametáním a až do dvou chodců učila děti na základní škole přírodopis a chemii. Už jako důchodkyně se začala intenzivně věnovat svému koníčku, kterým byly léčivé byliny. A vybudoval ani jelen. Uznávanou společnost s příznačným názvem Naděje, ale i unikátní bylinu, zahradu, kde pěstuje stromy a byliny na výrobu tinktur, mastí a olejů. Ty už 20 roků pomáhají lidem. Paní Podhorná přišla do studia ho vodou z Moravy z malé dědiny Brodek u Konice v okrese Prostějov. Od mikrofonu ČRo Plus zdraví Tatiana Čabáková.

  • Paní Jarmilka vítají. Těm hovoru. Ano, dobrý den. Kecám si čítala vař životopis. Prve, co mi napadlo, bylo, že když tě vzali chuť a energii, označovat jako důchodkyně a vlastně úplně novou kariéru dnech.

  • Těl se měl podívat a ta jí. Toto je takový motor. Prostě hledala jsem cestu, co by těm lidem pomáhalo a nemělo té vedlejší účinky, takže to byl ten motor, který mě k tomu vedl a který do dneška i v těchto těch teda neprovází.

Více z pořadu