Hovory

Ekologické zemědělství je kritizováno za nižší výnosy. Naším cílem je ho šetrně zintenzivnit, říká zakladatel Czech Organics

Hovory

Ekologické zemědělství je kritizováno za nižší výnosy. Naším cílem je ho šetrně zintenzivnit, říká zakladatel Czech Organics
Jan Trávníček

Plus

Když Jan Trávníček studoval na Mendelově univerzitě, sklízel posměch za svůj intenzivní zájem o studium ekologického zemědělství. Za poznáním nakonec odešel na několik let do Holandska a Švýcarska, kde se ekologické hospodaření pokládá za standard. Po návratu založil společnost Czech Organics, která radí zdejším farmářům, jak se lépe starat o svou půdu.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jan Trávníček patří v Česku mezi inovátorů v oblasti ekologického hospodaření a má bohaté zkušenosti ze zahraničí a využívá je jich. O svoji společnosti člověk, organizace, která dává farmářům komplexní poradenství podložené výzkumem. Jeho společnost je jediná v Česku, která se věnuje této problematiky. Co to znamená? Byť poradců v oblasti ekologického hospodaření a kusů také mu to hospodaření u nakloněný farmáři v Česku o tom v hovorech prý podsouvání. Vás vítá Tatiana Čabáková.

  • Hovory s inovátory.

  • V Tantě v hovoru jako za pozvání Janev jistě poradce pro ekologické hospodaření. Asi by bylo dobré hned v úvodu horou si vysvětlit tento pojem, co to je ekologického hospodaření.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají