Hovory

Do dveří vchází nejdřív majitel, ne pes, říká zvířecí psycholog Skácel. Přidává i radu, jak psa odnaučit úzkosti

Hovory

Do dveří vchází nejdřív majitel, ne pes, říká zvířecí psycholog Skácel. Přidává i radu, jak psa odnaučit úzkosti
Pes, spánek, úsměv (ilustrační foto)

Plus

Podle zvěrolékaře a zvířecího psychologa Alexandra Skácela jde velmi snadno poznat, kde vládne v rodině „pán“ a kde pes. „Bohužel se to víc týká žen, ale když si majitel myslí, že čím na něj bude hodnější, bude hodné a víc poslouchat i to zvíře, ve skutečnosti je to přesně naopak. Například u dominantní agresivity, kde se objevuje i pokousání, je lidem potřeba vysvětlit, že i do dveří vchází nejdřív majitel, ne pes,“ říká v pořadu Hovory.
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zítra čekáme slunečno, zpočátku ještě místy mlhy nebo nízkou oblačnost. Odpoledne a večer se od západu obloha zatáhne a později se přidají i občasné přeháňky. Nejvyšší teploty zítra přes den 20 27 stupňů, na je velká šance, že každý třetí posluchač, který si naladil hovoří je, mají jenom psa. Aspoň to tvrdí poslední průzkum Generali. Česká pojišťovna. Psa u nás chová okolo tři a čtvrt milionu dospělých lidí. A právě psi budu hlavní téma rozhovoru s mým hostem. Veterinářům a sběracím psychologem Alexandr Skácel. Od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Pan doktor ví, teď je v hovorech.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Je to milé od vás.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají