Host ve studiu

Svět exotického ptactva jako na dlani. Orni Park Jaroměř představí zájemcům opeřence celé planety

Host ve studiu

Svět exotického ptactva jako na dlani. Orni Park Jaroměř představí zájemcům opeřence celé planety
Orni Park Jaroměř představuje zájemcům opeřence celé planety

Hradec Králové

Vezmeme vás do Jaroměře a představíme vám úplně nový park, ve kterém můžete poznávat opeřence z celého světa. Jeho první část, která se zaměřuje na ptactvo z Afriky, Asie i Austrálie, se slavnostně otevřela v sobotu 4. května. Zatím bude snad k vidění 23 druhů ptáků i nejmenší plemeno ovce. Víc nám řeknou Milan Kršmaru a Josef Reichert z Orni Parku Jaroměř.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. Dal vám přejeme dobré ráno. Já jsem slíbil, že vás dnes ještě vezmeme do Jaroměře a představíme vám úplně nový park, ve kterém můžete poznávat opeřence z celého světa. Jeho první část, která se zaměří na ptactvo z Afriky, Asie i Austrálie, se slavnostně otevřela v sobotu čtvrtého května. Zatím bude snad k vidění 20 druhů ptáků i nejmenší plemeno ovce. No a víc už nám teď řeknou Milan Krška rum a Josef Rajchert, kteří k nám právě do Dobrého rána z jaroměřského Orny parku dneska ráno přijeli. Tak vás tady vítám. Dobré ráno. Pánové. My vás taky vítáme. Taky vás zdravím. Hezký den. Tak.

  • Nejdřív asi povězte, kdy vás v Jaroměři najdeme, protože přece jenom je to úplná novinka. Tak ať rovnou víme, kterým směrem se v Jaroměři vydat. Náš park je v podstatě na konci Jaroměře na výjezdu z Náchoda, kdy u hřbitova můžete zanechat auto anebo u parkoviště hřbitova odbočit doprava a světské starému koupaliště u pak.

  • Je to na cyklostezce, která vede vlastně podél řeky hned vedle muzea má.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají