Host Radiožurnálu

U vody máme skvělou partu a úspěch si přejeme, pochvaluje si vodní slalomář Prskavec

Host Radiožurnálu

U vody máme skvělou partu a úspěch si přejeme, pochvaluje si vodní slalomář Prskavec
Jiří Prskavec

Radiožurnál

Olympijský vítěz, kanoista a kajakář Jiří Prskavec přiznává, že by si maraton někdy chtěl zaběhnout, ale raději až po sezoně. Dorazil ale do R-streamu Radiožurnálu, a to nejenom kvůli tomu, že je ambasadorem jednoho z týmů letošního pražského maratonu. „Baví mě pomáhat dětem posouvat se ve sportu dál. Když za mnou přijdou mladí sportovci, a nemusí být z našeho sportu, tak se často ptají na to, jak jsem zvládal prohry,“ říká. Co pro něj znamená charita?
Zuzana Burešová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásné dobré dopoledne. Dnes vás zdravíme ze Staroměstského náměstí, kde zhruba před hodinou začal další ročník mezinárodního Pražského maratonu. Na trati je více než 8000 běžců. A tady na Staroměstské náměstí najdete i nás, tedy stříbrný rozhlasových her stream Radiožurnálu, který tady zaparkoval a bude tady zhruba do 16. hodiny. A právě tady u nás se vystřídá i několik hostů. Se moc ráda, že tím prvním hostem v našem rozhlasovém r streamu je olympijský vítěz Jiří Prskavec, kterého tady vítám. Jirku. Krásný den.

  • Krásné dobré ráno. Co říkáš této atmosféře? Něco takového podobného, co zažíváte třeba během závodu ve vodním slalomu?

  • Tak já bych řekl, že u nás je to daleko intenzivnější, protože na to užít si atmosféru máme zhruba 90 vteřin, zatímco tyto běžci si to užívají po dlouhou dobu třeba tří hodin a takže v tomto je to něco jiného. Nicméně jako divák a teda ambasador jednom z těch týmů, takže s tím maratonem mám něco společného. Tak třeba ten start je pro mě opravdu jako velký zážitek a strašně se mi to líbilo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají