Host Radiožurnálu

Kočka není nízkoúdržbový pes. I když zůstává jen doma, vyžaduje pozornost, zdůrazňuje veterinářka

Host Radiožurnálu

Kočka není nízkoúdržbový pes. I když zůstává jen doma, vyžaduje pozornost, zdůrazňuje veterinářka
Kočka

Radiožurnál

Kočky vnímá jako velmi specifická, pesimistická stvoření. Přesto se na ně veterinářka Martina Načeradská zaměřuje především. Skutečně si kočka myslí, že hlavním zájmem všeho a všech je chytit ji a zabít? A jak se smířit s tím, že kočka se člověku nikdy úplně nepodřídí? To vysvětlila ve vysílání víkendového Radiožurnálu Martina Načeradská.
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Zdravíme vás z vysílání Víkendového Radiožurnálu. No, mým dnešním hostem je veterinární lékařka, která se zaměřuje ve své praxi na kočičí medicínu a poruchy chování. Jezdí přednášet do Indie. A právě před pár dny se odtamtud vrátila paní doktorka Martina Načeradská. Tak vás tady vítám. Dobrý den. Dobrý den. Já musím říct také, že jste vědkyně z České zemědělské univerzity tady v Praze z katedry veterinárních disciplín, tak i na ty veterinární disciplíny v souvislosti s Indií a chovem koček se podíváme. Ale já když jsem se dívala a zadala jsem si do vyhledávače kočky v Indii, tak se mi objevila dřevěná kočička, ručně vyřezávaná z dřeva citrus rovníku. Takto byl ten popisek pod tou soškou. Tak mě zajímá, jestli když jste přiletěla do Indie, roste tam tuto dřevěnou sošku také viděla.

  • Jako první. Bohužel jsem tam nic takového neviděla a že jsem se koukala v těch obchodech, protože kočky sbírám a různé suvenýry s nimi. Takže tuto kočku nemám, ale přivezla jsem si jiný suvenýr. Nechal jsem si tam udělat stříbrné náušnice se safírem a samozřejmě přívěšek na krk s kočkou.

  • A to je to, co teď máte na sobě. Ano. No. A co to je vlastně za kočku, která se tady nám nabízí přes internetový prodej jako kočka z Indie?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají