Host Lucie Výborné

Svíčky pro Ukrajinu vytopí i malou místnost. Kosmický inženýr Jan Lukačevič pomáhá lidem ve válce

Host Lucie Výborné

Svíčky pro Ukrajinu vytopí i malou místnost. Kosmický inženýr Jan Lukačevič pomáhá lidem ve válce
Kosmický inženýr Jan Lukačevič

Radiožurnál

Obecně je známý jako kosmický inženýr, teď je ale také koordinátorem výroby svíček pro Ukrajinu. Jan Lukačevič na ní spolupracuje se Skauty. „Vyrábíme takzvané zákopové svíčky. Důležitý je i proces výroby, který jsme pojali jako integrační aktivitu, už máme čtyřicet míst,“ přibližuje Lukačevič projekt Světlo a teplo pro Ukrajinu. Čím ho zaujala iniciativa výroby svíček pro vojáky na frontě? V čem se liší od běžných svíček a jaký účel přesně mají?
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás výjimečně provede Jan Pokorný.

  • Naším hostem je Jan Lukačevič, té kosmický Ing.. Dobrý den. Dobrý den. Je. Ne. Když jsem říkal, že budete dnešním hostem, tak se kolegyně a kolegové většinou ptali on přijde ten Lukačeviče. A já říkám ne, ten Lukačevič Lukačovič. A menu se i o, ta záměna je častá.

  • Podstatě na denní bázi se nedostává. Takže ano, je to velmi často. Znáte se? My se neznáme osobně. Kom? Víme, myslím, že o sobě víme, ale neznáme se. Že bychom se tak scházeli nebo tak. Myslím, že by to byl dobrý zdroj historek.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají