Host Lucie Výborné

S hemofilií jsem se naučil žít. Teď to vnímám jako svoji superschopnost, usmívá se student Daniel. Chystá se na Mont Blanc

Host Lucie Výborné

S hemofilií jsem se naučil žít. Teď to vnímám jako svoji superschopnost, usmívá se student Daniel. Chystá se na Mont Blanc
Student matematiky Daniel Šimek trpí od narození hemofilií

Radiožurnál

Student matematiky Daniel Šimek trpí od narození hemofilií – onemocněním srážlivosti krve. Kvůli tomu se musel v dětství vzdát některých aktivit, u kterých hrozilo zranění. Podle svých slov však rozhodně nežije ve strachu ze zranění. „V permanentní obezřetnosti ano, ale v permanentním strachu se žít úplně nedá,“ usmívá se a vysvětluje, že díky dobře nastavené léčbě může žít jako zdravý člověk. Proč se s dalšími hemofiliky rozhodl podniknout výstup na Mont Blanc?
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hosté jmenuje Daniel Šimek. Dobrý den Dane.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

  • Nemáte vůbec zač. My děkujeme, že jste přišel, protože toho máte teď hodně, čehož důkazem bylo i to, že když jste přišel před půl hodinou, tak jste hned vytáhl sešit nebo skripta a připravil jste se na zkoušku? Ano, je to tak. Studujete matematicko-fyzikální fakultu. Máme o tom mluvit? A co když to uslyší profesoři?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají