Host Lucie Výborné

Přetížení 10G během půl vteřiny. Když ztrácím periferní vidění, musím povolit páku, popisuje akrobatický letec Šonka

Host Lucie Výborné

Přetížení 10G během půl vteřiny. Když ztrácím periferní vidění, musím povolit páku, popisuje akrobatický letec Šonka
Akrobatický pilot Martin Soňka

Radiožurnál

Akrobatický a bývalý bojový pilot Martin Šonka je vicemistr světa a mistr Evropy a Česka v akrobatickém létání. V současnosti učí v Centru leteckého výcviku v Pardubicích novou generaci pilotů a pilotek. „Vyrostl jsem díky tátovi na knížkách o našich letcích v Anglii a chtěl jsem být jako oni – být stíhací pilot a zachraňovat svět.“ Jaké to je letět obrovskou rychlostí hlavou dolů? A co znamená greyout? Poslechněte si celý rozhovor. 
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sponzorem pořadu je on-line knihkupectví Palm. Knihy tečka. Cz. Čtení pro každého ve všech podobách knihy, knihy a audioknihy. Najděte se v příbězích na pány knihy tečka. Cz.

  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás provede.

  • Jan Pokorný. Naším hostem je Martin Šonka, akrobatický pilot. Dobrý den. Dobrý den. Mistr Evropy, vicemistr světa v letecké akrobacii. Kategorie a limity freestyle. Když se tady v tom studiu, tak letos, podívejte se, rozsvítí on air. Co to s vámi dělá a no, tak jsem samozřejmě jako ryba ve vodě. Ano, cítím se velice dobře.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají