Host Lucie Výborné

Kryl sekal slovy jako šavlí, uměl tít do živého. Snažím se ho připomínat, přibližuje zpěvák Uličník

Host Lucie Výborné

Kryl sekal slovy jako šavlí, uměl tít do živého. Snažím se ho připomínat, přibližuje zpěvák Uličník
David Uličník, zpěvák a organizátor koncertu k poctě Karla Kryla

Radiožurnál

Krylovy písně pohnuly dobou i lidmi. Zpěvák David Uličník uvede zkraje března ty nejslavnější v původním akustickém kytarovém podání. „Kryla jsem poslouchal, když mi bylo patnáct, mnohým textům jsem nerozuměl, ale přijal jsem jeho postavu básníka,“ vysvětluje Uličník. Je možné nějak Krylovy písně aktualizovat? Jaká je jejich hudební stránka z pohledu aranžéra? A kteří herci se během turné přidají recitací Krylových textů? Poslechněte si rozhovor.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné? Můj dnešní host se s velkou lehkostí bytí je schopen pohybovat v různých pěveckých stylech od jazzu přes muzikál až ke klasické hudbě.

  • Za náročné muzikálové role byl několikrát nominován na cenu Thálie. Mezi nimi byla i role Jana Valeriána. S bídníků lemy shrábl David Uličník, zpěvák. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den.

  • Takže žádné Balšánem 20 let.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají