Host Lucie Výborné

Kličkoval mezi hurikány a přežil mys Horn. „Vlny se měří na velikost strachu,” říká mořeplavec Richard Konkolski

Host Lucie Výborné

Kličkoval mezi hurikány a přežil mys Horn. „Vlny se měří na velikost strachu,” říká mořeplavec Richard Konkolski
Richard Konkolski postavil jachtu Niké ve sklepě panelákového bytu v Bohumíně a v polovině 70. let s ní obeplul svět. Stal se tak prvním Čechem, který samostatně tuto cestu uskutečnil. Niké bude k vidění v Národním technickém muzeu do konce roku

Radiožurnál

Loď Niké, kterou postavil v paneláku na konci 60. let, aby s ní následně obeplul svět, už je dnes součástí historie. Doslova. Stojí v Národním technickém muzeu hned vedle tatraplanu Hanzelky a Zikmunda. „Když to všechno vidíte stát vedle sebe, srdce poskočí. Je to nádherné,” neskrývá mořeplavec Richard Konkolski.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sedm minut po deváté hodině. Zdravím vás všechny, kteří jste si vybrali společnost Radiožurnálu. A do ostravského studia ČRo zdravím také legendu českého jachtingu a mořeplavectví Richarda Konkolského. Pěkný den.

  • Dobré ráno všem. Vašeho loď Niké, co jste postavil v paneláku na konci 60. let a obeplul s ní svět. Už je součástí historie. Je v Národním technickém muzeu hned vedle Tatra plánu Zikmunda a Hanzelky. Jaký je to pocit?

  • No, je to ohromný. Latovi nich by v životě neočekával. A když tak postavíte trochu jako s odstupem a vidíte Tatra plán, zatím ne ke vedle auto prezidenta Havla, tak to prostě srdce poskočit. Něco nádherného.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají