Host Lucie Výborné

Dnes by Palach nejspíš přežil. Pacientům pomáhá se stresem i virtuální realita, popisuje specialista na popáleniny

Host Lucie Výborné

Dnes by Palach nejspíš přežil. Pacientům pomáhá se stresem i virtuální realita, popisuje specialista na popáleniny
Lékař Robert Zajíček, přednosta Kliniky popáleninové medicíny FN Královské Vinohrady

Radiožurnál

„Na pacientovi nás zajímá, co bude za rok a půl, zda se vrátí do zaměstnání a do společnosti, jaká bude kvalita jeho života,“ vysvětluje přednosta kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze Robert Zajíček, podle které je rovněž zásadní, když klinika dokáže komunikovat se záchrannou službou před převozem pacienta. Jak moc se v každodenní praxi potkává s válečnými zraněními? Poslechněte si celý rozhovor.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké dopoledne. Dobrý den. Robert Zajíček je přednosta Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze a třetí lékařské fakulty dneska. Můj host. Vítám vás.

  • Tady. Dobrý den. Dobrý den. Snažila jsem se, aniž bych se začala vzdělávat ve vašem oboru, vzpomenout si na to, co jsem se dozvěděla o popáleninách nebo co o nich vím. Zjistila jsem, že toho žalostně málo. A pořád mám v hlavě zasunutou takovou starou informaci o tom, že když ta popálenina zasáhne celkovou plochu zhruba 40 % lidského těla, tak pacient s největší pravděpodobností zemře.

  • Což už je věc, která se neplatí.

Více z pořadu