Host Lucie Výborné

Slovo je největší lék. Studenty medicíny učíme komunikovat i s agresivním pacientem, popisuje odbornice

Host Lucie Výborné

Slovo je největší lék. Studenty medicíny učíme komunikovat i s agresivním pacientem, popisuje odbornice
Šárka Tomová, odbornice na komunikaci lékařů s pacienty

Radiožurnál

Učí budoucí lékařky a lékaře, jak mají komunikovat nejenom s pacienty, ale třeba i s rodiči dětí. Šárka Tomová je odbornou asistentkou v Ústavu ošetřovatelství 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a FN Motol a tímto tématem se dlouhodobě zabývá. „V krátkém čase, kdy je lékař v přímém kontaktu s pacientem, by se měl naučit maximálně využít čas a porozumět pacientovi,“ vysvětluje. Jak mluvit s pacientem, který se domnívá, že zná víc? Poslechněte si rozhovor!
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sponzorem pořadu je on-line knihkupectví Palm. Knihy tečka. Cz. Čtení pro každého ve všech podobách knihy, knihy a audioknihy. Najděte se v příbězích na pány knihy tečka. Cz.

  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás provede.

  • Jan Pokorný. Už se na mě usmívá. Šárka Tůmová, odborná asistentka z ústavu ošetřovatelství druhé lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají