Host Lucie Výborné

Archeolog přeplul Egejské moře v replice pravěkého člunu. Příroda vědce překvapila

Host Lucie Výborné

Archeolog přeplul Egejské moře v replice pravěkého člunu. Příroda vědce překvapila
Archeolog Radomír Tichý dokončuje v Archeoparku Všestary plavidlo vydlabané z jednoho kusu kmene

Radiožurnál

Experimentální archeolog Radomír Tichý působí na katedře archeologie na Univerzitě Hradec Králové a je také ředitelem Archeoparku ve Všestarech. Na replice pravěkého člunu přeplul v rámci Expedice Monoxylon Egejské moře. „Na archeologii je krásné, že vždycky se dá ještě něco najít. Většinu máme ve skutečnosti před sebou,“ říká s úsměvem Radomír Tichý. K jakému nálezu došlo v polovině října? A co zjistila čtvrtá Expedice Monoxylon?
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sponzorem pořadu je on-line knihkupectví Palm. Knihy tečka. Cz. Čtení pro každého ve všech podobách knihy, knihy a audioknihy. Najděte se v příbězích na pány knihy tečka. Cz.

  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás provede.

  • Jan Pokorný. Dobré dopoledne všem posluchačům Radiožurnálu ze studia ČRo Hradec Králové. Naším hostem je místní, tedy hradecký doc. Radomír Tichý, který působí na katedře archeologie univerzity Hradec Králové. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji moc, že jste přišel.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají