Host Dopoledne pod Ještědem

Lesní hospodáře trápí přemnožená zvěř. Může to změnit plánovaná novela zákona o myslivosti?

Host Dopoledne pod Ještědem

Lesní hospodáře trápí přemnožená zvěř. Může to změnit plánovaná novela zákona o myslivosti?
Les modelu Dauerwald

Liberec

V českých lesích zničí přemnožená zvěř v průměru 15 procent nově vysazených stromů. Většinou jde o odolné dřeviny a vede to ke snižování biodiverzity lesů. Vyplývá to ze zprávy Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů. Nakolik by tuto situaci měla napravit novela zákona o myslivosti, jsme se ptali lesníka Jana Dudy.
Iveta Kalátová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Růže z papíru skupin a brontosauři. To už je hodně letět a písnička. Ale myslím si, že jste si ji možná i vy, milí posluchači rádi zazpívali. Tak nevím, zdali je. Brontosauři patří k oblíbeným skupinám našeho dnešního hosta Jana Dudy lesníka. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Máte rád skupinu brontosauři?

  • Ano, podle těch pět let námi je to jedna z oblíbených.

  • Já mám takové tušení, že kdo pracuje v lese a má rád lese je, tak asi má možná rád i tuto kapelu, kterou jsme se coby trampové, kde se dávno také vždy připomínali. Tak ale my se budeme věnovat nejenom přemnožené zvěři, ale vůbec.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají