Host Dopoledne pod Ještědem

Jak předcházet nespavosti? Jak se jí zbavit? Zeptali jsme se lékaře ze Spánkové laboratoře v Liberci

Host Dopoledne pod Ještědem

Jak předcházet nespavosti? Jak se jí zbavit? Zeptali jsme se lékaře ze Spánkové laboratoře v Liberci
nespavost

Liberec

Každému se stává, že nemůže usnout. Problém ale je, když tento stav trvá moc dlouho, nebo se často vrací. O nespavosti mluvila Iveta Kalátová s Radomírem Minaříkem, lékařem ze spánkové laboratoře v Liberci.
Iveta Kalátová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Každému se často stává, že nemůže usnout. Ovšem problémem je, když se tento stav trvá moc dlouho anebo se také často vrací. Tak já právě o nespavosti se budeme ve vysílání ČRo Liberec povídat s panem Radomírem Minaříkem ze spánkové laboratoře z klinik Liberec. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den.

  • Zdravím všechny. Tak na úvod se vás zeptám, jak spíte ve no, mně se zdá, že dobře. Já jsem se svým spánkem zatím spokojená. Ono do značné míry závisí samozřejmě na okolnostech. Máte dny, kdy ten spánek není vždy úplně kvalitní podle vašich představ, ale vlastně když zhodnotíte týden, měsíc, tak byste neměla přijít s tím, že s nespíte kvalitně, že vám není fajn po vyspání. To potom už je něco špatně a je potřeba hledat někde pomoc a radu.

  • Takže je v celkem v pořádku, že někdy člověk opravdu nemůže usnout. Převaluje se, když ví, že to opravdu výjimečné.

Více z pořadu