Historie Plus

Dietrich Bonhoeffer. Muž, který nesměl přežít

Historie Plus

Dietrich Bonhoeffer. Muž, který nesměl přežít
Německý teolog Dietrich Bonhoeffer

Plus

Německý pastor, teolog, odbojář a politický vězeň Dietrich Bonhoeffer byl na samém konci války nacisty bez soudu popraven na přímý rozkaz Adolfa Hitlera. Narodil se v roce 1906 a jeho otec byl významný psychiatr a přednášel na univerzitě. Vystudoval teologii – promoval v roce 1927 – a krátce na to složil církevní zkoušky, díky nimž mohl působit jako duchovní, nejprve jako výpomocný kazatel v Barceloně. 
Pavel Hlavatý

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Německý protestantský pastor Dytrych Bonev prošel pozoruhodným myšlenkovým vývojem od pacifismu až po aktivní odboj proti nacismu a přímo Adolfu Hitlerovi. K poslechu příběhu o tom, proč byl na samém konci války popraven právě tento duchovní a teolog, vás zve.

  • Pavel Hlavatý politické vraždy speciál historie.

  • Rodinné zázemí nenasvědčovalo tomu, že by se Dytrych Konhefr někdy mohl dostat do konfliktu s vládnoucí mocí. O jeho původu a mládí hovoří filozof a historik Petr Hlaváček.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají