Dvacet minut Radiožurnálu

V rámci frakce se shodujeme. O Rusku nebo Benešových dekretech jsme zatím nemluvili, říká místopředsedkyně Patriotů Dostálová

Dvacet minut Radiožurnálu

V rámci frakce se shodujeme. O Rusku nebo Benešových dekretech jsme zatím nemluvili, říká místopředsedkyně Patriotů Dostálová
Klára Dostálová, hnutí ANO

Radiožurnál

Hnutí ANO opustilo liberální uskupení Renew v Evropském parlamentu a společně s maďarským hnutím Fidesz a rakouskými Svobodnými založilo frakci Patrioti. Čeho chce ANO s novou frakcí dosáhnout, když nemá zastoupení ve vedení parlamentu? „Pro nás je velmi důležité najít partnery, kteří budou prosazovat priority, které jsme slíbili voličům. Green Deal, migrační pakt, zachování práva veta,“ popisuje místopředsedkyně nové frakce, Klára Dostálová (ANO). Moderuje Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cosi hnutí ANO slibuje od nové frakce v europarlamentu. Patrioti pro Evropu neztratí odchodem z dosavadní frakce reálný vliv? Opravdu mají politici francouzského národního sdružení, italské ligy nebo rakouských svobodných stejné zájmy a priority jako Česko? A nepomáhá nová frakce Rusku, jak včera napsal premiér Petr Fiala?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je europoslankyně zvolená za hnutí ANO, od včerejška. Od včerejška také místopředsedkyně nově vzniklé frakce v europarlamentu patrioti pro Evropu Klára Dostálová. Dobrý den. Zdravím vás do Bruselu.

  • Dobrý den a krásný den všem posluchačům z Bruselu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu