Dvacet minut Radiožurnálu

Neúspěch Pirátů? Liberální voliči buď nepřišli, nebo je přitáhli konzervativci, míní Gregorová

Dvacet minut Radiožurnálu

Neúspěch Pirátů? Liberální voliči buď nepřišli, nebo je přitáhli konzervativci, míní Gregorová
Markéta Gregorová, Piráti

Radiožurnál

Jak se Pirátská strana vyrovnává se svým nevalným výsledkem v evropských volbách? „Vyhráli primárně ti, kteří říkali: ‚zrušíme, zakážeme, ukončíme, ať už migrační pakt nebo Green Deal‘. A strany, které nabízely nějaké řešení, tak spíše pohořely,“ říká Markéta Gregorová, která jako jediná z Pirátů dokázala obhájit mandát europoslankyně.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Proč Piráti v evropských volbách neuspěli? Je to změní jejich přístup k volbám senátním a ambice ve volbách parlamentních. Mělo by se vyměnit vedení strany? A proč trvají na vykroužkovali Marcelu Kolajovi jako o kandidátovi na eurokomisaře?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes nově znovu zvolená poslankyně europarlamentu a místopředsedkyně České pirátské strany Markéta Gregorová. Po rozhlasových linkách vás zdravím do Bruselu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a zdravím z Bruselu.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu