Dvacet minut Radiožurnálu

Rozdělování daní pro kraje je téměř dvacet let staré a neodpovídá současnosti. Hejtmani se na řešení dohodli, míní Martin Půta

Dvacet minut Radiožurnálu

Rozdělování daní pro kraje je téměř dvacet let staré a neodpovídá současnosti. Hejtmani se na řešení dohodli, míní Martin Půta
Martin Půta

Radiožurnál

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se na úterní schůzce zatím nedohodl se zástupci měst a obcí na tom, jak bude vypadat daň z nemovitosti nebo případná úprava rozpočtového určení daní. Kraje požadují, aby se výnosy z daní dělily podle sedmi kritérií, která by každý rok počítalo Ministerstvo financí. „Rozdělování daní pro kraje je pevně nastaveno z roku 2004. Za posledních téměř 20 let se ale v různých regionech mnohé změnilo,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Výstava obce by si chtěli jako doposud ponechat daně odváděné za vlastnictví nemovitostí, ale stát jim chce v rámci úsporného balíčku část, kterou vybere navíc, odebrat. Najde se kompromis mezi představou ministerstva financí, požadavky měst a obcí a představou krajů a jak si mají přerozděloval finanční prostředky jednotlivé kraje?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes hejtman Libereckého kraje Martin Půta, místopředseda Asociace krajů ČR. Dobrý den.

  • Dobré odpoledne. Rozhovor předtáčíme hodinu před vysíláním. Jestli jsem na vašem facebookovém profilu správně postřehl, tak jste teď na festivalu v bance tu. Co vás tam zavedlo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají