Dvacet minut Radiožurnálu

Mladému mozku škodí, ale nikoho nezabila. Legalizace marihuany omezí nebezpečné náhražky, míní konopný aktivista

Dvacet minut Radiožurnálu

Mladému mozku škodí, ale nikoho nezabila. Legalizace marihuany omezí nebezpečné náhražky, míní konopný aktivista
Konopí bude v Německu částečně legální

Radiožurnál

Německo dneškem legalizuje konzumaci konopí pro rekreační účely. Měla by ho Česká republika následovat? „Řítí se sem syntetické kanabinoidy, které jsou třicetkrát silnější než THC, připravované v chemických dílnách, které si neberou servítky, jestli vám budou ničit zdraví, nebo jestli ho budou chránit,“ poukazuje zakladatel konopných lékáren Jiří Stabla. Jak úspěšná je v potírání drog represivní politika? A může být marihuana předstupněm pro konzumaci tvrdých drog?
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Německo dneškem legalizuje konzumaci konopí pro rekreační účely. Měl by ho ČR následovat. Jak úspěšná je v potírání drog represivní politika a může být marihuana předstupněm pro konzumaci tvrdých drog?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes konopný aktivista a zakladatel konopných lékáren Jiří Stabla. Dobrý den. Dobrý den. Co přesně v Německu? Prvním dubnem se mění tak mění se hlavně to, že lidé si konečně budou moci pro své vlastní potřeby moci vypisovat až tři rostlinky konopí, toho více potentního THC. To znamená, že ne toho klasického, jak byli zvyklí od 0,2 0,3 % THC, ale ten teď tentokráte budou mít možnost si zvolit, jakou odrůdu chtějí a budou moci si vypěstovat a mohou mít doma až 50 g této měkké drogy? Ano, je to tak. 47 % Němců s legalizací spíše souhlasilo, zatímco 42 % návrh nepodporovalo. Sledoval jsem to, jak velká debata tomu kroku předcházelo.

  • Sledoval jsem to. My jsme to sledovali podstatě všichni jste konopné scény, protože pro nás je to obrovská věc, tak i pro ČR a hlavně i proto naše evropské mínění. V čem například že to jde, protože se vždycky říkalo, že to nejde, tak teď víme, že to jde. Měli bychom se podívat na to, jak to jde, ty modely a měli jsme si tu minimálně přiblížit.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají