Dvacet minut Radiožurnálu

Když zakážeme HHC, objeví se další látky. Prohibice nefunguje, naopak zhoršuje situaci, říká Michailidu z Pirátské strany

Dvacet minut Radiožurnálu

Když zakážeme HHC, objeví se další látky. Prohibice nefunguje, naopak zhoršuje situaci, říká Michailidu z Pirátské strany
Jana Michailidu

Radiožurnál

Prodej cukrovinek a podobných výrobků s kanabinolem HHC i několika dalšími látkami by měl být v Česku zakázaný. Rozhodla se vláda správně, i když před zákazem varují někteří adiktologové? Je ve vládě názor na zákaz jednotný? „Máme spoustu dalších látek, kvůli kterým děti končí v nemocnici. HHC je ve světle reflektorů, protože je to velké politické téma,“ myslí si Jana Michailidu z Pirátské strany, členka Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. Moderuje Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda se shodla na tom, že příští týden zveřejní HC na seznam zakázaných látek. Je to správná reakce na to, že stovka dětí kvůli hádce skončila v nemocnici. Proč politici bonbóny a sušenky s touto látkou nezakázali dřív a vyřeší do budoucna situaci chystaný zákon, který má prodej takových látek regulovat?

  • 20 minut Radiožurnálu, 20 minut Radiožurnálu.

  • Mým dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je členka Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí z Pirátské strany také vedoucí pirátského odborného týmu zabývajícího se návykovým chováním Jana Michailidu. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají