Dvacet minut Radiožurnálu

Když obranný průmysl pomůže Ukrajině, otevře dveře ostatním průmyslům. Země si pamatují, kdo jim pomohl, říká šéf asociace zbrojařů

Dvacet minut Radiožurnálu

Když obranný průmysl pomůže Ukrajině, otevře dveře ostatním průmyslům. Země si pamatují, kdo jim pomohl, říká šéf asociace zbrojařů
Jiří Hynek, výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu

Radiožurnál

Česko domlouvá s Ukrajinou podobu dvoustranné dohody o bezpečnostní spolupráci. Podle prezidenta Petra Pavla by mohla být uzavřena v květnu nebo v červnu. Jaká výroba by mohla být na Ukrajinu přenesena? „Především ta, kterou Ukrajinci technicky zvládnou, a která je užitečná jim, ale samozřejmě i nám,“ přibližuje prezident Asociace českého obranného průmyslu Jiří Hynek. Moderuje Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co bude znamenat chystaná česko-ukrajinské dohoda o bezpečnostní spolupráci pro český obranný průmysl. Jak se aktuálně podílejí české zbrojovky na dodávkách pro Ukrajinu? A mění se přístup bank k financování zbrojní výroby?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je Jiří Hynek, prezident asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a také kandidát svobodných ve volbách do Evropského parlamentu, o čemž mluvit nebudeme, ale mělo by to zaznít v úvodu. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají