Interview Plus

Nervozita před ukrajinskou ofenzivou je veliká. Rusové se učí z chyb, varuje Dorazín

Interview Plus

Nervozita před ukrajinskou ofenzivou je veliká. Rusové se učí z chyb, varuje Dorazín
Ukrajinská armáda u Bachmutu

Plus

Evropská unie by podle prezidenta Petra Pavla měla zahájit přístupové rozhovory s Ukrajinou ještě v letošním roce. „Návštěva měla zcela mimořádný ohlas, srovnatelný možná s návštěvou prezidenta Spojených států nebo šéfa NATO. Tím spíše, že se nezastavil jen v Kyjevě,“ uvádí zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině Martin Dorazín.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nedostatek munice na ukrajinské straně je podle českého prezidenta Petra Pavla ještě závažnější problém než nedostatek techniky. Prezident během své návštěvy Ukrajiny před pár dny slíbil, že Praha se bude snažit společně se spojenci hledat cesty, jak dodávky munice zvýšit. Krom toho také zopakoval, že EU by měla s Ukrajinou zahájit přístupové rozhovory ještě v letošním roce. Jakou odezvu mají podobná prohlášení? A je ve válečné době vůbec čas a prostor chystat se na zdlouhavá byrokratická jednání s unií? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes zpravodaj ČRo na Ukrajině Martin Dorazín. Dobrý den. Dobrý den. Návštěva prezidenta Pavla na Ukrajině byla v Česku samozřejmě zprávou číslo jedna. Vrací se k ní někdo na samotné Ukrajině teď několik dní po jejím skončení?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají