Dvacet minut Radiožurnálu

Istanbulská úmluva je pro Česko závazkem. Odmítnutí by znamenalo reputační riziko, říká zmocněnkyně pro lidská práva

Dvacet minut Radiožurnálu

Istanbulská úmluva je pro Česko závazkem. Odmítnutí by znamenalo reputační riziko, říká zmocněnkyně pro lidská práva
Klára Laurenčíková

Radiožurnál

Co by pro Českou republiku znamenala ratifikace, nebo naopak odmítnutí Istanbulské úmluvy? Nestačí v boji s násilím vůči ženám stávající české právní předpisy? Co by následovalo poté, kdyby Parlament úmluvu ratifikoval? A co vypovídají o stavu české společnosti reakce na nedávnou smrt mladého Roma v Brně? Tomáš Pancíř se ptal vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Uhasí s pokračováním ratifikace tzv. Istanbulské úmluvy a posílají k projednávání do sněmovny. Co by pro Česko znamenalo ratifikaci, nebo naopak odmítnutí Istanbulské úmluvy nestačí v boji s násilím vůči ženám stávající české právní předpisy? Má smysl zakazovat zákonem fyzické trestání dětí? A co vypovídají o stavu české společnosti? Reakce na nedávnou smrt mladého Roma v Brně?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Dobrý den, vítejte v našem přenosovém voze.

  • Hezký den. Díky za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají