Život k nezaplacení

Inflace užírá střední třídě úspory a chudým domácnostem zbývá stěží na přežití. Co radí Daniel Prokop?

Život k nezaplacení

Inflace užírá střední třídě úspory a chudým domácnostem zbývá stěží na přežití. Co radí Daniel Prokop?
peníze, ilustrační foto

Radiožurnál

Jak se české domácnosti potýkají se zdražováním a inflací? „Zatím chybí podpora ze strany státu, která by nesměřovala na 5 % domácností, což jsou ty naše české dávky, a nesměřovala ani na těch 80 % domácností – což je teď ten příspěvek 5 tisíc korun, ale směřovala na tu středně velkou ohroženou skupinu nějakých 20 % domácností,“ říká Daniel Prokop. „Buď máme dávky hrozně úzké, nebo je máme naprosto univerzální. Nižší střední třída na tom tratí,“ dodává.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A teď Jan Pokorný a sociolog Daniel Prokop.

  • Dobré dopoledne. Česko 2022. Život k nezaplacení. Projekt ČRo a společnosti PAQ Research. Vycházíme z dlouhodobého unikátního výzkumu, který začal ještě za hluboké koronavirové pandemie a přináší velmi cenná data. Probíráme jez už zmíněným sociologem Danielem Prokopem, zakladatelem společnosti PAQ Research. Dobrý den.

  • Česko 2020 k nemoci.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají