Interview Plus

K poklesu cen nemovitostí dojde. Spíše ale očekávám jejich několikaletou stagnaci, míní bývalý guvernér Rusnok

Interview Plus

K poklesu cen nemovitostí dojde. Spíše ale očekávám jejich několikaletou stagnaci, míní bývalý guvernér Rusnok
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok

Plus

Ekonomickou situaci v Česku pokládá za špatnou podle nejnovějšího průzkumu agentury STEM 83 procent obyvatel a 85 procent pohlíží na další vývoj s obavami a nejistotou. A to i kvůli vysoké inflaci, která v květnu dosáhla 16 procent. „Rozhodně jsem si představoval, že konec mého mandátu bude mnohem klidnější a jednodušší,“ říká bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok, podle kterého centrální banka udělala vše pro obnovení cenové stability.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téměř třetina respondentů v průzkumu agentury STEM uvedla, že považuje svoji životní úroveň za špatnou. Je to výrazně více než loni touto dobou. A také odpovědi na další otázky, které sociologové kladou, jednoznačně ukazují na zhoršení pohledu na osobní, ale i celkovou situaci. 85 % lidí dokonce pohlíží na další vývoj s obavami a nejistotou. O nejistotě mluví i renomovaní ekonomové, kteří se vesměs zdráhají předpovídat, kdy by mohla konečně začít klesat inflace, která v květnu vystřelila na 16 %. Co by ji mohlo snížit a proč zatím nezavírá zvyšování úrokových sazeb? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Naší.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají